Svobodný blog - Máte svůj názor? Řekněte ho nahlas a bez cenzury

Zajímáte se o svět kolem sebe. Není vám lhostejné, co se kolem vás děje. Nechcete si svůj názor nechat jen sami pro sebe. Vystihuje-li vás tento popis, pak svobodnyblog.cz vznikl právě pro vás. Zaregistrujte se zdarma a psát můžete začít třeba hned.

Když se vás snaží umlčet

"Čtu noviny, sleduji zpravodajství, poslouchám politiky, ekonomy, vědce... A to, co slyším, mě většinou dokáže potřádně vytočit. Tendenční, zaujaté, líbivé, ale s realitou to nemá nic společného. Alespoň ne s tou realitou, kterou zažíváme já a většina lidí v této zemi každý den," zasazuje svoji ideu do kontextu Rudolf Procházka, zakladatel Svobodného blogu.

Před pár měsíci se rozhodl vytvořit platformu, kde by se mohl podělit o svůj názor s ostatními. A kde by svoje myšlenky mohli vyjádřit i ostatní. "Existovala tu fóra, diskuze pod články, ale kdykoli se někdo odchýlil od žádoucího "normálu", byl jeho příspěvek redakcí smazán. Pro nevhodný obsah, v zájmu zachování dobrých mravů či něco podobného," popisuje osud mnoha svých názorů Procházka.

Ben cenzury a o čemkoli

Aby mu do jeho příspěvků už nikdo zasahovat nemohl, vznikl jeho blog pro svobodné psaní. O žádném mazání nebo upravování k obrazu svému nemůže být ani řeč. Všechny články jsou 100% bez cenzury a publikované přesně v takové podobě, v jaké je autor napsal.

Najít tu můžete texty na nejrůznější témata. Lidé se obecně rádi vyjadřuji k politice (domácí i té zahraniční) nebo ekonomice. Nechybí ale ani příspěvky zabývající se třeba kulturou nebo sportem a stále častěji se objevují i méně tradiční okruhy, jako například myšlenky na téma skutečné hodnoty peněz nebo smysluplně prožitého života.

Zapojte se zdarma a třeba hned

Pokud si rádi poslechnete nekonvenční názory a alternativní myšlení vám není cizí, pak určitě stojí zato Svobodný blog pravidelně sledovat. Nové příspěvky se tady totiž objevují téměř denně. Nebojíte-li se navíc podělit se o své vlastní myšlenky, máte možnost.

Registrace se skládá z několika málo kroků, zabere vám pár minut a hlavně - je zdarma. Za to, že řeknete, co si myslíte, platit nikomu nebudete. Pravidla jsou shrnuta do základních "Doporučení pro blogera" a je jich jen pár. Celý systém je velmi jednoduchý a intuitivní a do toho, co si (ne)myslet a k čemu se (ne)vyjadřovat autorům rozhodně nikdo nemluví. Každý autor je zodpovědný za své vlastní články.

Svobodně i na sociálních sítích

Svobodný blog vznikl teprve před pár měsíci a už teď má hrstku pravidelných přiapěvatelů. Jejich články můžete sledovat i na Facebooku. "Je zajímavé pozorovat, jak se každý zabýváme něčím jiným. Pro někoho je důležitá politika, jiný je založený spíš duchovně. Jednoznačně si máme co předat, vzájemně se inspirovat. Těším se na další názory," shrnuje Procházka.